Şeffaf Epoksi Masa

Epoksi masa, seçilmiş özel ağaçlardan alınan kütüklerin belirli bir desen halinde oyulduktan sonra sağlam ve estetik bir kaplama malzemesi olan epoksi ile doldurulmasından üretilmektedir.

Epoksi masa yapımında şeffaf epoksi malzemeleri kullanıldığı gibi renkli metalik epoksi boyalarda tercih ediliyor.

Son zamanlarda masalar görsel yönüyle şeffaf reçine olarak da bilinen ve endüstriyel bir malzeme olan epoksi ile kaplanmaktadır.

Epoksi kaplamanın tercih edilmesinin en önemli sebebi dayanıklılığı arttırmak ve dekoratif malzeme avantajı sağlamaktır.

Epoksi masa yapımı profesyonel ve işinin ehli ekipler tarafından belirli planlamalarla yapılmaktadır.

Epoksi Masa Yapımı ve Püf Noktaları Nelerdir ?

Epoksi masa yaptırmadan önce örnekler incelenmeli ve fikir sahibi olunmalıdır.Epoksi masa yapımında dikkat edilmesi gereken ilk konu düzenli , planlı ve titiz çalışmaktır.Bununla beraber ahşap masanın boşluklu veya oyulan kısımlarına ne kadar epoksi malzemesi kullanılacağının da önceden hesaplanması gerekir. Yanlış yapılan uygulamalarda hem maliyetli hemde istenmedik yönde sonuçlar doğurabilir. Epoksi kaplamalar yenilenmeye ve onarıma ihtiyacı olan tüm ahşap ürünlerde şıklık ve sağlamlık sağlar. Özellikle sık sık kullanılan mutfak ve yemek masalarında kullanımı oldukça fazladır.Epoksi kaplama ile masa yapımında ağaç türüne de dikkat edilmelidir. Her ağacın rengi ve deseni birbibirnden farklıdır. Epoksi masa yapımında epoksi malzemesinin dayanıklı olması ve ceviz ağacının kullanılması masanın uzun süre kullanışlı olmasını sağlar.

Epoksi Masa Yapımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Epoksi, yalıtım ve yapıştırıcı olarak kullanılan, suya, aside ve ısıya karşı yüksek dayanıklılık gösteren bir yapı malzemesidir. Son yıllarda ise mobilya sektöründe de kullanımı yaygınlaşmıştır.

Reçine haline eklenen sertleştirici madde bir süre sonra donma sağlar ve artık masanın darbelere karşı dayanıklı olmasını sağlar.

Epoksi masa yapımında kullanılan epoksi malzemeleri ve hem estetik görünümü hem de dayanıklı yapısıyla ön plana çıkmaktadır. Epoksi masa yapımında, pek çok malzeme kullanılmaktadır. Epoksinin içerisinde bulunan en önemli maddelerden biri, her epoksi uygulamasında kullanılan reçine bazlı bir malzemedir. Bu malzeme epoksi karışımlarını daha yapışkan yapmaktadır ve bu şekilde uygulandığı bölgede daha sağlam bir sonuç oluşturmaktadır. Epoksi masa yapımında bir diğer önemli malzeme ise sertleştiricilerdir. Bu malzemelerin kullanılması ile istenilen özellikte sağlam , estetik masalar elde edilebilir.

Şeffat Epoksi Masa
Şeffaf Epoksi Masa Fiyatı için bizi arayın.