Poliüretan Epoksi Enjeksiyon

Poliüretan epoksi enjeksiyon sistemi ile beton ve duvar içerisinde oluşan çatlakları ve kılcal alanları doldurarak su sızıntılarını kesmekteyiz. Bu yöntemi çoğunlukla metro tünelinde, bodrum ve sığınak bölgelerinde yer altı suların ters yönünden gelen suyun durdurulmasında kullanmakta olup ayrıca asansör kuyularında, bina temellerinde de kullanılabilmektedir.
Poliüretan Epoksi Enjeksiyon işleminde sızıntı olan bölgeye esnek bir yapıya sahip olan özel makinesi yardımıyla basınçlı bir şekilde akışkan olan madde enjekte edilir. Bu dolgu maddesi sıvı ile temas etmesi halinde daha çok şişer ve sızıntıları engellemektedir. İşlemle birlikte yaklaşık 5 dakika da sızıntılar durdurulmaktadır. Bu sayede sızan su ve rutubet engellenmekte ve yapılan bölgenin kullanım ömrünün uzamasını sağlamaktadır ve depreme dayanaklığı da oldukça artırmaktadır.

Su Akan Çatlaklara Poliüretan Epoksi Enjeksiyon Uygulaması

Binadaki çatlaklar statik ve dinamik çatlaklar, taşıyıcı yapıdaki çatlaklar ve taşıyıcı olmayan yapıdaki çatlaklar, kuru ve ıslak çatlaklar, sıvalardaki kılcal çatlaklar, binalardaki oturma çatlakları gibi gruplara ayrılmaktadır. Islak veya su sızıntısı olan çatlakların ve soğuk derzlerin su yalıtımı için elastik poliüretan epoksi enjeksiyon ürünü kullanılmaktadır. Bu ürün, çatlakların içine dübeller yardımı ile basınçlı şekilde preslenmektedir. Su ile temas halinde süratli şekilde şişerek köpük halinde gelir ve bu şekilde su sızıntısını durdurur.

Soğuk Derzlere Poliüretan Epoksi Enjeksiyon Uygulaması

Binadaki çatlaklar statik ve dinamik çatlaklar, taşıyıcı yapıdaki çatlaklar ve taşıyıcı olmayan yapıdaki çatlaklar, kuru ve ıslak çatlaklar, sıvalardaki kılcal çatlaklar, binalardaki oturma çatlakları gibi gruplara ayrılmaktadır. Özellikle içinden su akan çatlaklar betonarmede korozyona sebep olmakta ve don sırasında yapıyı tahrip etmektedir. Su depolarında görülen çatlaklarda ise içme suyu ile temas halinde kullanıma uygun enjeksiyon ürünleri kullanılmaktadır.

Soğuk derzler farklı zamanlarda uygulanmış beton yüzeylerinin arasında oluşur. Beton tabakalar birbirine yapışmadığı için arada oluşan boşluktan su sızıntıları olabilmektedir. Bu durum özellikle temel-perde birleşim noktalarında, yüzme havuzu ve su depolarında, ayrıca aralıklı dökülen perde duvar düzeylerinde görülmektedir. Soğuk derzleri çatlak olarak değerlendirebiliriz, bu tip uygulamalarda poliüretan enjeksiyon ve özel jel enjeksiyon uygulamaları yapılmaktadır.

poliüretan enjeksiyon
Poliüretan Epoksi Enjeksiyon Fiyatı için bizi arayın.

poliüretanepoksienjeksiyon