Epoksi Zemin Kaplama Artıları ve Eksileri Nelerdir?

Daha önce sizlere epoksi zemin kaplama onarımı yazımızdan bahsetmiştik. Bu yazımızda sizlere epoksi zemin kaplama onarımından bahsedeceğim.'

Kimyasal madde dökülmelerinde ve bulaşmalarında lekeye karşı olan dayanıklılık testlerinden geçen bir zemin bulmak zor olabilir.

Çoğu Epoksi zemin dezavantajları vardır tabii ki çeşitli ihtiyaçlar açısından mükemmel bir seçim olan epoksi zemin kaplama artıları eksilerinden daha fazladır gerek temizlik gerek pürüzsüzlük gerekse lüks görünümünün yanı sıra bozulma ihtimalinin çok düşük olduğunu da söylemeliyim .Biz bu malzemenin artılarını ve eksilerini testlerden geçirip sizlere sunuyoruz.

Görünüm

Normal bir zeminle kıyaslandığında temizlenmesi daha kolay , parlak ve profesyonel olması , yabancı maddelerin yapışmaması dolayısıyla sadece görüntü yönünden bile cazip hale getirmektedir.

Uygun Fiyat

Diğer döşeme çeşitlerine göre epoksi zeminlerin metrekare başına düşen maliyetin onu avantajlı hale getirmektedir. Doğrudan beton ve diğer döşeme tiplerine monte edilebildiğinden, kurulum maliyetleri diğerlerinden daha düşüktür.

Dayanıklılık

Periyodik bakımının düzgün bir şekilde yapıldığı takdirde çok dayanıklıdır. Bir çok zemin tipinden daha uzun bir ömre sahiptir.Epoksi zemin kaplama betonu son derece dayanıklı hale getirir.

Koruyucu

Epoksi döşeme, alttaki betonu nem, leke, yağ ve çatlaklardan korur. Uzun vadede, bu, halı veya harç temizleme ihtiyacını ortadan kaldırarak temizlik ve bakım maliyetlerinden büyük ölçüde tasarruf etmenizi sağlar

Ömür

Epoksi kapma diğer zemin tiplerınden daha uzun ömre sahiptir .düzgün bakıldığında çatlamadan ve soyulmadan deforme olmadan onlarca yıl süren bir ömrü vardır . Ticari yönden alımlı olması da popüler hale getirir. Ve bir artısı da Karanlık bir ortama yaptırdıysanız ve hafiften güneş alıyorsa zeminin parlaklığından ışığı yansıtarak daha fazla ışığın artmasına sebep olur ve görünürlüğü arttırır.

Epoksi Zemin Yaptırmanın Eksileri:

Geçici

Zeminlerinizde epoksinin bir eksisi ömürlük olmamasıdır dayanıklı lmasına rağmen hayatınız boyunca ilk günkü gibi kalmamaktadır diğer zemin tiplerini de değiştirdiğiniz gibi epoksiyi de değiştirmeniz gerekecektir ama bu değişim uzun vadede olacaktır.

Kaygan

Epoksi zeminler kaymaya karşı dayanıklıdır .Kayganlık yağ kaplı epokside görünür .Nemli ortamda veya sıvı bir şey döküldüğü takdirde kayganlaşabilirler ve tehlike oluşturabilir.

Koku

Islak epoksi güçlü kokulara sahiptir koyu renkli olan epoksiler açık renge göre daha fazla sertleştirici kullanmamız lazımdır. Epoksi işlemimiz bittikten sonra hala ıslakken bir süreliğine amonyak kokusu yayabilirler.

Bağlılık

Epoksi zemininin kuru olması gerekir depo veya otopark gibi ıslak ve nemli bölgelerde tutunmayı zorlaştırır ortamın iyice kuru olması gerekir böylece hiçbir sıkıntı olmadan beton ile birleşmesini daha sağlam yapar .

epoksi zemin kaplama onarımı nasıl yapılır
İzmir Epoksi Zemin Kaplama Fiyatı için bizi arayın.